O Primorsku

bulgar
Miasto Primorsko jest ulubionym celem dla tysięcy turystów, którzy przyjeżdżają tu z wszystkich części świata. Primorsko jest znane ze sprzyjającego klimatu, pięknej przyrody, zabytków kulturowych i historycznych, gościnności rodzimych obywateli oraz zróżnicowania atrakcji oferowanych dla turystów. Primorsko jest najlepszym miejscem na spokojny rodzinny wypoczynek, jak i do aktywnego wypoczynku z wieloma imprezami, mnóstwem pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil. Tutaj zabawa nigdy się nie kończy.
Primorsko oferuje różne opcje do wypoczynku i rozrywki – możesz iść opalać się w ciągu dnia lub odwiedzić jeden z niezwykłych obiektów historycznych znajdujących się na jego terytorium, a wieczorem cieszyć się miłą atmosferą w jednej z wielu restauracji miasta.Restauracje oferują tu nie tylko tradycyjną kuchnię bułgarską, ale również wiele przysmaków z ryb, grill’a, i pizzę. Możesz słuchać muzyki na żywo i korzystać z innych atrakcji.
Najbardziej interesująca część historii i kultury Primorsko wiąże się z antycznymi Trakami, którzy zmieszkiwali te tereny. 4 sanktuaria, 12 grobowców i 10 kurchanów zostało tutaj odkryte. Najbardziej interesujący z nich jest „Beglik Tash” sanktuarium, które objawia kult słońca dawnych przodków.
Świątynia odkryta w 2003 roku jest uważana za najwcześniejsze Tracjańskie sanktuarium w południowo-wschodniej Tracji i wybrzeżu Morza Czarnego znane do tej chwili. Odkryte naczynia ceramiczne udowadniają, że istniała komunikacja między rodzimymi ludźmi i narodami, z wyspy Krety, Egiptu i Troi już w III w. p.n.e. Sanktuarium odnosi się do kultu Boga-Matki. Wielkie skały i kamienie sanktuarium są częściowo ociosane i ułożone w unikalne formy.
Miasto Primorsko znajduje się na małym półwyspie między Ropotamo i zatoką Diavolska (Diabelska). Zróżnicowany i malowniczy krajobraz jest kombinacją gęstych lasów, dużych plaż wybrzeża i egzotycznej roślinności. Połowa plaż wokół miasta składa się z chronionych wydm. Z przedstawicieli fauny można tu zobaczyć delfiny i wielką różnorodność ryb.
Położony nieopodal Primorsko Rezerwat Ropotamo, jest znany z wielu zjawisk skalnych jak Lavska glava (Lwia głowa) i Zmeiska Kaszta (Smoczy Dom). Rzeki Ropotamo i Diavolska przecinają miasto i około 6 kilometrów za nim tworzą przylądek Maslen. Turyści mogą odwiedzić słynny na całym świecie Rezerwat Vodni Lilii (Wodnych Lilii) i Ropotamo, obszary chronione, takie jak bagno Arkoutino i bagno Stamopolo oraz wydmy na plaży Perla.
zapartam22
Primorsko55
Primorsko44
primorsko04
plaza_primorsko
30
23
24
25
26
27
28
22
21
20